Charakterystyka sortów drewna dębowego

Każda podłoga dębowa występuje w określonym sorcie, który podkreśla jej unikalny charakter. Sort prezentuje naturalne cechy drewna takie jak: sęki, układ słoi, obecność twardzieli czy bielu.

Oferowane przez Baltic Wood podłogi dębowe są dostępne w kilku sortach, co ułatwia dobranie odpowiedniej podłogi do wybranego stylu wnętrza i swoich upodobań.

 

Twardziel jest to wewnętrzna strefa drewna otaczającego rdzeń, zazwyczaj ciemniejsza. Twardziel nie spełnia funkcji fizjologicznych i nie przewodzi wody.

Biel to żywa tkanka drewna o jasnej barwie, obwodowo otaczająca twardziel. Biel jest tkanką o dużej wilgotności, spełniającą funkcję przewodzenia wody, soli mineralnych i substancji wzrostowych w górę, od korzeni do koron. Jest również miejscem gromadzenia substancji zapasowych niezbędnych do życia drzewa w okresie spoczynkowym.


 

Charakterystyka sortów drewna dębowego

 


ELEGANCE

Specjalnie selekcjonowana podłoga o łagodnym rysunku, stonowanej i jednolitej barwie drewna.


NATUR

Podłoga o lekkiej zmienności odcieni z drobnymi akcentami sęków  i sporadycznie występującym bielem. Występuje tylko w dębie.

CLASSIC

W przypadku gatunków beztwardzielowych (buk, jesion): podłoga o żywej wariacji barw, z mocniejszymi akcentami sęków i występującymi śladami twardzieli, w przypadku gatunków twardzielowych (dąb): podłoga o stonowanym wyglądzie niezawierająca bielu.


VILLA

To podłoga łącząca w sobie charakterystykę sortów Elegance i Classic. Możliwy zarówno łagodny rysunek, ale i mocniejsze akcenty sęków. W przypadku gatunków beztwardzielowych (buk, jesion): podłoga o żywej wariacji barw, z sękami i śladami twardzieli, w przypadku gatunków twardzielowych (dąb): podłoga o stonowanym wyglądzie, bez bielu.


UNIQUE

Podłoga o mocnych kontrastach słoi, z mocnymi akcentami sęków i z bielem.


RUSTIC

Podłoga o mocnych kontrastach słoi, z mocnymi akcentami dużych sęków. Sort występuje tylko w dębie.


SUPERRUSTIC

Rustykalna podłoga o mocnych kontrastach słoi, z mocnymi akcentami dużych sęków oraz bielem. Sort występuje tylko w dębie.


OLD COTTAGE

Podłoga łącząca w sobie cechy sortów Rustic i Superrustic. O rustykalnym charakterze, z mocnymi akcentami dużych sęków, bielem i kontrastem słoi. Sort występuje tylko w dębie.


Uwaga!

Przedstawione cechy sortów mogą się różnić w odniesieniu do różnych gatunków drewna. Dane zawarte w tym zestawieniu mają charakter jedynie poglądowy.

 do góry

  • top10

    Brak produktów do wyświetlenia.

  • lista ULUBIONYCH

    Brak produktów do wyświetlenia. Dodaj swój ulubiony produkt do listy w karcie produktu danej podłogi.