Jak zbudowana jest trójwarstwowa podłoga drewniana Baltic Wood?

Odpowiednia konstrukcja podłogi wpływa na to, jak „pracuje” i jak długo będzie nam służyć. Ponieważ rynek nasycony jest podłogami o różnych konstrukcjach, w których poszczególne warstwy wykonane są z odmiennych surowców, dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze podłogi najwłaściwszej dla naszego domu.BUDOWA PODŁOGI TRÓJWARSTWOWEJ

 


Warstwa drewna szlachetnego

(ok. 3,5 mm) pokrywana jest specjalną szpachlą, a następnie sześciokrotnie lakierem (każda z warstw lakieru jest fabrycznie utwardzana promieniami UV) lub dwukrotnie olejem (naturalnym ECO lub UV). Obydwa wykończenia tworzą na powierzchni podłogi cienką i jednocześnie elastyczną oraz wytrzymałą warstwę ochronną.


Warstwa środkowa

(ok. 8,9 mm) to poprzecznie ułożone listwy świerkowe wzmacniające elastyczność podłogi.


Warstwa spodnia
(ok. 1,6 mm) wykonana z jednolitej łuszczki świerkowej stabilizuje i usztywnia całość konstrukcji.

Warto wiedzieć, że warstwa środkowa i spodnia ułożone są prostopadle względem siebie (w tzw. sposób krzyżowy), dzięki czemu zapewniają wysoką odporność na odkształcenia przy zmianie temperatury i wilgotności powietrza.

Producenci oferują różne charakterystyki poszczególnych warstw. W przypadku Baltic Wood mamy do wyboru oprócz warstwy wierzchniej o grubości 3,5 mm, również taką dochodzącą do 6,6 mm! Dodatkowo możemy wybierać między warstwami wierzchnimi postarzanymi czy takimi, które uszlachetnione są zgodnie z najnowszymi trendami. 

 

 do góry

  • top10

    Brak produktów do wyświetlenia.

  • lista ULUBIONYCH

    Brak produktów do wyświetlenia. Dodaj swój ulubiony produkt do listy w karcie produktu danej podłogi.