• top10
  Jatoba (Brasilian Cherry) Elegance
  Adrenaline
  Jatoba Elegance 1R lakier półmat
 • lista ULUBIONYCH

  Brak produktów do wyświetlenia. Dodaj swój ulubiony produkt do listy w karcie produktu danej podłogi.


 


6 WARTOŚCI BALTIC WOOD

 

Polityka Baltic Wood opiera się na sześciu kluczowych dla firmy wartościach. Każda z nich ma swoje odzwierciedlenie w produkowanych przez firmę podłogach.

 

1.  KREACJA

 • Tworząc nowe kolekcje podłóg, Baltic Wood sięga do źródła – do trendów i rozwiązań obecnych w świecie mody i designu – tych najświeższych i tych ponadczasowych. Inspiracje, świadomie wyselekcjonowane i rozwinięte, stanowią podstawę procesu kreacji. Dzięki temu proponowane kolekcje podłóg to szeroka, starannie dobrana oferta stylów. Kreatywność Baltic Wood podkreślają liczne wyróżnienia w prestiżowych konkursach – marka jest laureatem Red Dot Design Award 2015 oraz otrzymała tytuł najlepszej podłogi w konkursie „Innovations@DOMOTEX” dla Snu Starego Malarza z Timeless Collection™ podczas międzynarodowych targów Domotex w Hanowerze. 

2.  ESTETYKA

 • Dzięki szerokiej palecie rozwiązań, oferta Baltic Wood zaspokaja nawet najbardziej wysublimowane gusta. Wymagający klient może wybierać spośród 6 kluczowych kolekcji oferujących 9 gatunków drewna, w tym drewno europejskie, egzotyczne i amerykańskie. Do dyspozycji klienta jest ponad 40 kompozycji rodzajów wykończeń, w tym te z barwnymi lub bezbarwnymi olejami ECO, matowymi i półmatowymi lakierami czy barwnymi bejcami. Baltic Wood oferuje podłogi z gładką powierzchnią (square edge) i szczotkowane, a także podłogi z 2-stronną lub 4-stronną mikrofazą lub 4-stronną, ręcznie wykonaną fazą (kolekcja Timeless Collection™).

3. JAKOŚĆ

 • Firma na każdym etapie procesu produkcji dba o nadrzędną wartość jaką jest jakość. W tym aspekcie nie uznaje kompromisów. Podłogi Baltic Wood spełniają najwyższe europejskie standardy jakości, które podparte są międzynarodowymi certyfikatami: ISO 9001 i CE. Restrykcyjne kontrole jakości i dodatkowa weryfikacja przez specjalistów Baltic Wood odbywają się na każdym etapie produkcji. Ponadprzeciętna jakość podłóg potwierdzona jest 30- lub 25-letnią gwarancją.

 

4. PERFEKCJA

 • Wszystkie podłogi Baltic Wood charakteryzują się perfekcyjnie dopracowanymi wymiarami i złączami, dzięki czemu są wyjątkowo szybkie i precyzyjne w montażu. Firma oferuje ponad 10 różnych rozmiarów desek, które dają możliwość idealnego dopasowania wzoru, biorąc pod uwagę charakter wnętrza, jak i osobiste preferencje. Wprowadzony w 2014 r. KONCEPT MIX umożliwia łączenie ze sobą różnych wymiarów desek i tworzenia indywidualnego wzoru podłogi. Nowoczesne systemy bezklejowych złączy podłogowych 2G i 5G zostały wdrożone na licencji uznanego szwedzkiego producenta Välinge Innovation. Dzięki systemowi doskonałego dopasowania elementów SQUARE EDGE po ułożeniu podłoga zyskuje efekt perfekcyjnie jednolitej powierzchni.

 

5. NOWOCZESNOŚĆ

 • Fabryka Baltic Wood wykorzystująca w produkcji najnowocześniejszą technologię, posiada moc produkcyjną rzędu blisko 1,7 mln m² podłóg rocznie. Do końca 2018 r. planowane inwestycje zwiększą wydajność do 1,8 mln m². Podłogi wytwarzane są na w pełni skomputeryzowanych liniach produkcyjnych nowej generacji w oparciu o fachową wiedzę najlepszych specjalistów. Podłogi oferowane są w dwóch konstrukcjach. Pierwsza z nich to profesjonalna trójwarstwowa deska z warstwą wierzchnią drewna o grubości 3,5 mm lub 2,7 mm. Drugim najnowszym proponowanym rozwiązaniem jest nowoczesna trójwarstwowa deska o grubości 14,6 mm, w której warstwa wierzchnia posiadająca grubość 6,6 mm, może być poddana aż 9-krotnej renowacji. Produkty Baltic Wood to doskonałe połączenie cech desek litych i tradycyjnych trójwarstwowych.


6.ECO-ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 • Baltic Wood kieruje się własną polityką ekologiczną odznaczającą się ambitnymi celami związanymi z ochroną środowiska naturalnego oraz życiem w zgodzie z przyrodą. Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg pochodzi z lasów certyfikowanych FSC® oraz innych kontrolowanych źródeł. Troska firmy o przyrodę jest również potwierdzona certyfikatem zarządzania środowiskowego ISO 14001. Starannie dobieramy dostawców proekologicznych komponentów chemicznych. Posiadane przez nas świadectwo M1 zapewnia, że oferowane produkty spełniają najwyższe normy w zakresie emisji szkodliwych substancji chemicznych.

up

 • top10
  Jatoba (Brasilian Cherry) Elegance
  Adrenaline
  Jatoba Elegance 1R lakier półmat
 • lista ULUBIONYCH

  Brak produktów do wyświetlenia. Dodaj swój ulubiony produkt do listy w karcie produktu danej podłogi.